Úvodní stránka...

Možná jen něco mým obrázkům.
Fotím Nikonem D40, nikkor 18-55, nikkor 55 - 200, s několika filtry, makro konvektorem, telekonvektorem, stativem W - 353 a dalším zařízením.... Starší fotky jsou focené kompaktem Samsung S 680.
Na úpravu obrázků používám hlavně grafický editor Corel a několik dalších prográmků...
A jak to dělám?
Základem mých prací je zvolení námětu a kompozice scény. Do reálu převedeno - tak dlouho okolo vyhlédnutého objektu jezdím, až se s myšlenkou v hlavě či na papíře rozhodnu a přijedu ho nafotit. Ve většině případů pak fotím vícenásobnou expozicí s postupným EV, počet expozic je pak závislý na dynamickém rozsahu scény, takže někdy stačí 3 expozice, jindy není problém mít expozic i 11náct.
Zdrojové soubory pak exportuji do programu na tvorbu HDR (vysokého dynamického rozsahu), kde vše spojím do obrazu *.hdr. Z něho pak práci mapuji (tone mapping) do nízkého dynamického rosahu ve formátu vhodném pro další úpravy.
Další zpracování obrázku probíhá v grafické editoru. Snažím se používat nedestruktivní úpravy, proto pracuji ve vrstvách. Dle myšlenky, či původního návrhu pak obrázek upravuji několika technikami, např. klasickou retuší, matte paintingem, nebo airbrushem pro dosažení vhodné podoby výsledku. Samozřejmostí jsou úpravy barevnosti, křivek, či zaostření.
V závěru zbývají jen případné změny barevného prostoru v závislosti na druhu a použití výsledku a zmenšení pro možné publikování na webu.
A proč to dělám? protože mě to baví!

A pro rýpaly, nedělám HDR, pouze se tomu tak všeobecně říká, HDR používám jen jako prostředek pro své práce, výsledek je vždy jen upravený obrázek v *.jpg.